Trend Shot – Zásah do černého

V tradingu se objevuje a používá nepřeberné množství různých indikátorů a vizualizací, které vycházejí z různých “podkladových“ informací. Ať už vychází z čistého cenového grafu (Price Action), Market Profilu, Order Flow nebo třeba z tzv. Tape readingu, apod. Nelze říct, že některá metoda je lepší než druhá, že některá je přesnější, nebo snad ziskovější. I v tom je trading krásný, protože dává prostor pro realizaci a možnost uspět všem lidem, kteří jsou dost často povahově velmi odlišní. Každý máme jinou představu, jiné časové možnosti, jiný kapitál, jiné psycho.

Našel jsem
svůj způsob

Po letech obchodování a přizpůsobování se trhům jsem si našel ten svůj způsob. Není to “sci-fi“ systém založený na čtení milionu informací každou sekundu. Vždy mi šlo o to mít co nejjednodušší metodu založenou na smysluplném základě. Když takový systém máte a dodržujete ho, můžete se soustředit na to opravdu důležité při tradingu. A tím je vaše psychika, řízení pozic a z toho vyplývajících zisků, nebo ztrát.

Trend shot
neboli „šipky“,

Všechny moje požadavky splňuje. Pomocí šipek vyhledávám v trhu zajímavé situace, které vychází ze signifikantního rozdílu mezi nakupujícími a prodejci (tzv. delta). Tyto situace se pak snažím co nejjednodušeji zobchodovat pomocí klouzavého průměru (EMA) a nebo patternů na čistém cenovém grafu. Tu “složitou“ práci tedy udělá Trend shot za mě, já se můžu soustředit na vstupy a výstupy z obchodů – a taky na svoji hlavu, která je mimochodem ten největší soupeř KAŽDÉHO obchodníka na burze!

Reálná
inspirace

V sekci BLOG najdete screeny a videa z mého obchodování, kde si lze udělat představu, jak Trend Shot vypadá a jak ho obchoduji já… v LIVE ROOMU potom obchoduji takovéto situace na živém trhu se svými penězi, abych ukázal, že to fakt funguje.

Přejít do blogu

Objednejte si online, nebo mi napište a začněte obchodovat chytře a jednoduše – ještě dnes!

Objednat